Tunne oma naiselikku keha

Kallis Naine, jagan täna Sinuga olulist infot päevade kõhuvaluga seonduvast ning soovin selle postitusega langetada müstilisuse loori, mis seda teemat varjutab!

Tõesti, Naise keha polegi ebaloogiline ja ettearvamatu – kui me vaid pisut rohkem teaksime ja oma keha kuulaksime, siis saame teda toetada ning armastava ühenduse luua.

Ja see, milline Sinu menstruaaltsükkel välja näeb, on oluline! Sinu menstruaaltervis peegeldab Sinu üleüldist tervist ning Ameerika Sünnitusarstide ja Günekoloogide Kolledži kohaselt on see ÜHEKS ELUTÄHTSAKS märgiks kehatemperatuuri, vererõhu, südamerütmi, pulsi ja hingamissageduse kõrval!

Ja nagu ma juba varasemates postitustes kirjutasin, siis kuigi päevade kõhuvalu on väga tavaline, siis see pole absoluutselt normaalne ning mitte keegi ei peaks valude käes kannatama!

Kui Sa pöördud arsti poole, siis enamasti pakub ta Sulle kahte “lahendust” – valuvaigisti või hormonaalsed rasestumisvastased vahendid. Kumbki nendest ei tegele menstruaalvalude juurpõhjustega, vaid lihtsalt maskeerivad sümptomeid (kui sedagi) ning omavad hulgaliselt ja reaalseid kahjulikke ning ohtlikke kõrvalmõjusid! Lisaks sellele lülitavad antibeebipillid Su loomulikud hormoonid välja, panevad Su keha arvama, et Sa oled rase ning lihtsalt südamerahustuseks jätavad võltspäevadega mulje justkui oleks kõik loomulik.

Rõõmustav uudis on aga see, et valulikele menstruatsioonidele on tegelikult enamasti lihtsad ja toimivad lahendused. Vaja on kõigest rohkem teadlikkust ja mõningaid elustiilimuudatusi!

Armas, püsi minuga, sest teadlikkus on väestav – Sinu võimuses on oma keha tervendada ja end oma kehatemplis hästi tunda, päriselt!

Niisis – menstruatsioon on emaka limaskesta irdumine, mis järgneb, kui munarakk jäi viljastamata ja eostatud munaraku kinnitumist emakaseina ei toimunud. See mineraalide ja toitaineterikas pesa, mida Su keha potentsiaalsele beebile ette valmistas, tuleb nüüd verega välja.

Selline emakaseina eraldumine on keha loomulik põletikuline protsess ja selleks, et emakasein saaks irduda, vabanevad meie kehas põletikulised kemikaalid nimega prostaglandiinid. Prostaglandiinid stimuleerivad emakalihaseid kokku tõmbuma, et toetada limaskesta väljutamist.

See on täiesti loomulik protsess ning sealjuures on vähene ja kerge valu normaalne. Kuid mõõdukast valust tugevam ning intensiivne valu, kus Sa oledki krampides ega suuda normaalselt funktsioneerida, EI OLE normaalne! Sul tõesti on õigus kergetele ja valuvabadele päevadele!

On selgunud, et naistel, kellel on valulikud päevad, on prostaglandiinide tase NELI korda kõrgem! Seega on valulikud päevad enamasti märk põletikust kehas ning kõige olulisem asi, mis me teha saame, on vähendada oma kehas põletikku!

Ja ma vist ei üllata Sind, kui ütlen, et toit mängib siin kõige tähtsamat rolli!
Tõesti, tänapäevane tüüpiline toitainetevaene dieet, milles on küllaldaselt rafineeritud toite, tõstavad veresuhkru taset liiga ruttu. See soodustab kehas põletikuliste kemikaalide tootmist ning tekitab omakorda menstruatsioonivalu!

Seega palun vaata üle oma toitumine ning eemaldada sealt kõik toidud, mis tekitavad meie organismis põletikku ning lisa sinna toite, mis seda vähendavad!

PS! Kõige suuremad põletikutekitajad on PIIMATOOTED, GLUTEEN ja SUHKUR!

Esimese asjana loobu lehmapiimatoodetest – ainuüksi juba see võib olla täielik mängumuutja. Ja no tõesti, täiskasvanud inimene EI VAJA piimatooteid ning kaltsiumi saamiseks on palju tervislikumaid viise!

Võta prostaglandiinide taset ja seega põletikku vähendavaid toidulisandeid:
Magneesium (magneesiumglütsinaat) – lõdvestava toimega, rahustab emaka kokkutõmbeid ning on tõhus nii valu ärahoidmisel kui ka selle leevendamisel.
Tsink – võta pärast sööki, et vältida iiveldust.
Kurkum (kapslitena) – on üks kõige võimsaim põletikuvastane toiduaine üldse!
Rasvhapped (Omega-3-rasvhapped) – suurenda heade rasvade ja vähenda halbade rasvade osakaalu oma toidus. Ära tarvita kiiresti ja kergesti riknevaid taimeõlisid, selle asemel kasuta nt kookos- või oliiviõli. Üheks väga heaks Omega-3-rasvhappe allikaks on linaseemned – lisa 1-2 spl (päevas) värskelt purustatud linaseemneid näiteks hommikupudrule, smuutile.

Ja see kohutav STRESS! Kui me sööme veresuhkrut järsult tõstvaid toite ning oleme ka stressis (ja meie veres ringleb pidevalt kortisooli), siis on tulemuseks veelgi kõrgem põletikuliste kemikaalide tase!
Jaa, ma mõistan, et meie produktiivsust kummardavas ühiskonnas on see kohati keeruline, aga kallis Naine, palun austa oma naiselikku tsüklilist loomust. Teadvusta, et pärast ovulatsiooni hakkab Sinu energiatase langema ning menstruatsioon ise on kõige YIN’im ehk tundlikum aeg üldse – luba endale puhkust ja hoolt sel pühal ajal!

Kui Sinu menstruatsioonivalu paari kuu järel nende muudatuste sisse viimisest siiski ei parane, siis peaksid kindlasti pöörduma arsti poole, et selgitada välja, kas Su päevade valu võib olla põhjustatud mõnest teisest haiguslikust seisundist. Hea uudis on siiski see, et ravi, mis aitab primaarse menstruatisooni (valu, mis pole mõnest teisest haigusest põhjustatud) puhul, toetab ka sekundaarsest menstruatsioonivalust (valu, mis on põhjustatud nt endometrioosist) tervenemisel.

Palun jaga seda postitus oma õe, ema, tütrega ning anna mulle kommentaarides teada, kuidas Sina menstruatsioonivalu leevendanud oled.

PS! Kõik, mis ma jagan, on Sinu teadlikkuse tõstmiseks ja täiendavaks infoks tavameditsiinile. Kui Sul on tõsised probleemid, siis palun pöördu arsti poole.

Armastusega
Devi

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kontakt:

devi.jogiinikool@gmail.com

Liitu meililistiga:

© Devi Jogiinikool | devi.jogiinikool@gmail.com