Ühelt poolt esindavad rinnad Naise võimet teisi toita ja teiste eest hoolitseda – Naine kui ema ja toitja.
Teiselt poolt on rinnad seksuaalse ihalduse sümbolid – Naine kui armastaja, aga meie ebaterves ühiskonnas ka kui kellegi teise vajadusi rahuldav seksuaalobjekt.
Kultuuriline arusaam, millised ideaalsed rinnad olema peaksid, on ajaga muutunud ja muutub kogu aeg. Misiganes see ideaal ka parasjagu on, enamus naisi sellele ei vasta!
Naised tihti tunnevad, et nende rinnad (ja ka nad ise) on selleks, et kellelegi teisele rahuldust, rõõmu, naudingut või hoolt pakkuda.
Pidev teiste eest hoolitsemine ja enda teise-, kolmandajärguliseks või isegi viimaseks panemine ning tänapäevane haiglaslik püüd iseseisvuse järele, on paljude rinnaprobleemide juurpõhjuseks. Me Naistena muudkui anname ja anname ilma iseennast laadimata, toitmata, hellitamata. Meile pole õpetatud piiride seadmist ega EI ütlemist ning abi küsimist peetakse tihti nõrkuse märgiks.
Rinnad on andmise ja vastuvõtmise füüsiline metafoor. Meie instinkt teisi toita võib olla tõeliselt võimas tervise ja naudingu allikaks nii teistele kui ka meile endale, kuid juba 19. sajandi meditsiinialane kirjandus nägi seost liigse andmise ja rinnahaiguste vahel! Meie ühiskonnale iseloomulikult annavad naised endast nii palju, unustades sealjuures tihti iseenda. Lapsepõlvest saati on paljud meist oma emade eeskujul näinud teiste eest hoolitsemist kui põhilist armastuse väljendust.
Kuigi teiste eest hoolitsemises ei ole midagi halba, siis tehes seda iseeenda arvelt, on see reaalseks riskifaktoriks meie tervisele. Dr Mona Lisa Schulz’i sõnul on rinnaprobleemid seotud sooviga olla iseseisev ja mitte küsida abi. Meditsiinialane kirjandus on leidnud seoseid rinnavähi ja üksinduse, kurbuse, süütunde, andestamatuse, raevu ning viha vahel. Rinnavähiga naistel on tihti probleeme seksuaalsusega ning lahendamata konfliktid emaga. Lisaks on neil kalduvus end ning enda emotsioone alla suruda ja viha meeldivuse maski taha peita.
Meie ühiskonnas, kus juba lapsepõlvest saati väikseid tüdrukuid õpetatakse teiste eest hoolitsema ning armsad, malbed ja meeldivad olema, pole ime, et nii paljud naised rinnaprobleemidega kimpus on.
Kallis naine, keegi meist ei saa olla õnnelik ja terve täiesti üksinda ning iseseisvalt, ilma välise abi ja toeta! Nii nagu igale sissehingamisele järgneb väljahingamine toimib kogu universum pidevas andmise ja vastuvõtmise voos. Ära tööta sellele loomulikule voole vastu, küsi abi ja võta kõik Sulle saadetud kingitused tänulikkusega vastu. Ära palun suru enda negatiivseid emotsioone alla, ole kohal ja kuula, mis neil Sulle öelda on ja lase siis neil minna, et saaksid oma elus vajalikke korrektuure teha. Mõnikord tähendab see kõigest seda, et võta pool tundi kvaliteetaega iseendaga ja naudi seda kuuma teed sidruniga. Luban Sulle, et nii on Sul veel rohkem jaksu oma armastust ja hoolt teistele ja ISEENDALE jagada.
Ja muidugi teadvusta, et Sinu rinnad, misiganes imelise kuju või suurusega, on eelkõige Sinu naudingu allikaks!
Loe täiendavalt rindade tervise kohta Dr. Christiane Northrup’i raamatust “Women’s Bodies, Women’s Wisdom”.
Armastusega
Devi Aditi Loreena