Naise pühadus ja menstruatsiooni vägevus

Kallis Naine, kuigi nii paljud meist valutavad iga kuu kõhtu, siis palun tea, et kuigi see on tänapäeval nii tavaline, siis see pole mitte kuidagi ja mitte mingil juhul normaalne! Isegi siis, kui Su arst seda Sulle öelnud on. Menstruaalvalu on üks kõige enam alahinnatud ja tähelepanuta jäetud valu meditsiinisüsteemis.

Tegelikult aga võivad päevad olla ja peaksidki olema hoopis ekstaatiline kogemus ja Naise spirituaalsuse tipphetk!

Naise juurtšakra asub emakakaelas ning sellel on yin ehk vastuvõtlik ja sissetõmbav energia. Kui reeglina on meie, Naiste energia suunaga alt üles, siis päevade ajal on see vastupidine – suunaga ülevalt alla. Sel pühal perioodil oleme võimsaks kanaliks kõrgematele energiatele ja juhatusele, mis läbi meie sellesse reaalsusesse ankurduvad inimkonda ja Maaema tervendama, teadlikkust tõstma.

Vanadel aegadel seda teadvustati, austati ning väärtustati – nii näiteks võtsid külašamaanid menstrueerivatelt naistelt vastu meditatsioonis ja unenägudes avalduvaid sõnumeid. Paljudes kultuurides tähistati tseremoonia ja pidustustega tüdruku Naiseks saamist.

Ja isegi meestekeskses Antiik-Kreekas nimetati vanimat oraaklit (oraakel ehk vastus, mis Jumalalt saadi ja kus inimesed käisid kogu Vana-Kreekast ja kaugemaltki vastuseid oma küsimustele saamas), Delfiks, mis tuleneb kreekakeelsest sõnast delphys ja tähendab “emakat”.

Siis mingi hetk hakati Naiste vägevust kartma. Ja üks viis selleks, et milleltki tema jõudu ja väge ära võtta, on teda alla suruda, pisendada, naeruvääristada ja häbistada.
Ja huvitaval kombel on häbi ja süütunne see (nii meestel kui naistel), mis takistab meie eluenergia vaba voolamist ja blokeerib meie seksuaaltšakrat. Kas teadsid, et seksuaaltšakra teine nimetus on ka sakraalkeskus, mis tuleneb ladinakeelsest sõnast sacrum ja tähendab “püha”.

Tegelikult Indias mõnedes erilistes kohtades austatakse Naisi ka tänapäeval väga kõrgelt – paar aastat tagasi viibisin Indias ühes ashramis, kus mind koheldi päevade ajal kui Jumalannat, kelle eest tuleb kõige paremat, lausa esmaklassilist hoolt kanda. Mulle toodi söök, jook voodisse ja paluti tungivalt voodisse puhkama jääda. Gurugi tuli vaatama, kas on midagi, mida veel vajan ja ta mu heaks teha saaks. Olin veidi kohmetu ega osanud seda kõike vastugi võtta, kuid midagi väga sügavat sai sel erilisel korral tervendatud.

Kallis Naine, Sinu keha on püha, Sinu Emakas ja veri on pühad. Järgmine kord, kui Sul on menstruatsioon, siis palun austa seda püha aega, kus oled samal ajal nii tohutult võimas kui ka nii tundlik ja õrn. Loo püha ruum ja aeg, et saaksid lihtsalt olla ja kõrgemat juhatust vastu võtta. Süüta küünal, joo naistepuna teed ja kirjuta oma jumalikud mõtted päevikusse.

Kallis Mees, palun austa Naist, Naise viljakustsüklit ja eluandvat verd. Hoolitse sel pühal ajal oma Naise eest, tee talle süüa, hoolitse laste ja majapidamise eest. Ja usu mind, Sa saad selle armastuse tuhandekordselt tagasi!

Armastusega
Devi

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kontakt:

devi.jogiinikool@gmail.com

Liitu meililistiga:

© Devi Jogiinikool | devi.jogiinikool@gmail.com