Püha Suhe

Eilses Naisteringis jagasime Püha Suhte teemal ja püüdsin selle õrna ja ilusa teema sõnadesse panna.

Püha Suhe on püha liit, kus kokku on otsustanud tulla kaks hinge oma maisetes kehades. Püha Suhte kõige olulisemaks eelduseks ongi see, et mõlemad on teadlikud oma kõrgemast olemusest. Mõlemal kaaslasel on kontakt oma algolemusega ja kuigi see võib vahel kaduda, siis nad teadlikult loovad seda ühendust üha uuesti ja uuesti. Nende olemuseks on Armastus ja kokku saades nad võimendavad teineteist. Nad ei vaja teineteist, vaid nad valivad teineteist.

Vastasel juhul ei ole tegemist mitte Püha Suhte, vaid iseka sõltuvussuhtega, kus tegeletakse enda vajaduste rahuldamise, võimuvõitluse ja energiavampiirlusega.
Taro kaartides on heaks näiteks Armastajate ja Saatana kaart – Armastajad näevad teineteist, kuid nende pilgud on suunatud üles, Kõrgema poole. Paar Saatana kaardil on aga üksteise külge aheldatud ja näeb vaid teineteist (kui oma vajaduste rahuldamise allikat).

Püha Suhte eelduseks on ka see, et mõlemad teadvustavad elu pühadust ning kingitust. Ning on tänulikud oma kaaslasele, et Ta on valinud oma elu siin selles kehas ja reaalsuses just minuga jagada. Ja valitakse teadlikult iga päev uuesti ehk teadlikus suhtes ei võeta teineteist iseenest mõistetavalt, mitte kunagi.

Pühas suhtes on mõlemad osapooled läbi teinud sisemise abielu, kus nad on vastu võtnud nii oma sisemise Naise kui Mehe, õrnuse ja tugevuse, olemise ja tegutsemise, yin ja yangi, kuu ja päikese, Maa ja Taeva. Mõlemad austavad nii enda sees kui väljas naiselikke ja mehelikke kvaliteete. Räägivad austavalt nii Naistest kui Meestest oma elus.

Selline teadlikkus eeldab oma lapsepõlve perekonnasüsteemide ja -mustrite teadvustamist. Perekonstellatsioonid aitavad mõista, mis kummalisi rolle me oma lapsepõlve peredes oleme võtnud ja siiani mängime – kes on Naine oma isale, kes Mees oma Emale, kes lapsevanem oma emale või isale. Kui energeetiliselt on Sul juba Mees/Naine/laps olemas, siis on üsna keeruline, kui mitte võimatu, tõmmata ligi Naist/Meest/perekonda. Püha Suhte loomiseks on vajalik nendest mustritest teadlikuks saada ja nendest välja astuda.

Pühasse Suhtesse ei võeta kaasa eelmiste suhete raskust. Projektsioonid, projektsioonid, oh õudust! Kui valus, kui Sind ei nähta ja vastupidi. Kui hirmus, kui elad ja vastad kogu aeg oma vanade valude pinnalt.
Võta kõik oma eelmised suhted ette ja kirjuta paberile, mis tundega astusite suhtesse, mis tundega väljusite sellest (mõlemad). Mis olid selle suhte õppetunnid, väljakutsed, õnnistused?
Alles siis saame päriselt eelmistest suhetest lahti lasta, kui tunneme siirast tänu ja armastust selle hinge vastu ning kogu kogemuse, õppetunni eest.
Ja ära alahinda siin meie suurepärast valetamisoskust iseendale! Just need suhted, mille osas tunned mingitki vastumeelsust või millest sujuvalt üle tahad rutata, just seal peitub võti tervenemiseks, oma väe tagasi saamiseks, edasi liikumiseks.

Ah ja siis see kurikuulus nimekiri omadustest, mis Unististuste kaaslasel võiksid olla. Suur oli minu üllatus, kui avastasin, et selle tegemine on olnud mu jaoks vastumeelne, kuna näitab ju selgelt, millega ise veel tööd peab tegema. Aga tõmbame ligi seda, mida vibreerime. Ja peegeldused on hirmutavalt kristallselged!

Ja tõesti, just nii palju armastust tõmbame ligi, kui suudame vastu võtta. Nii ilusa ja püha suhte loome, kui palju iseennast armastame ja pühaks peame. Ja seda, koos kõigi oma ebakindluste ja “vigadega”. See hetk, kui võtad iseenda terviklikult vastu, peegeldab maailm Sulle tingimusteta armastust tagasi. Ja vastupidi ka – kui armastada iseennast tingimusteta, vaid siis saame sellist väestavat armastust pakkuda ka teistele. Veelkord – Sinu võime oma kaaslast armastada on võrdeline Sinu võimega iseennast armastada!

Armas, pea ka meeles, et Sa oled Kõiksus – Sinus on kõike – Sa võid lubada endal olla täpselt see, kes Sa oled. Kui mõlemad kaaslased lubavad endal olla kõik, kes nad on, siis suudavad nad ka oma kaaslast täielikult vastu võtta. Siis ei teki suhtes kunagi puudust ega vajadust midagi väljaspoolt suhet otsida. Ja ma räägin siin ka tervete arhetüüpide teadlikust välja elamisest ja mängimisest. Pühas suhtes ollakse teadlikud ka enda variarhetüüpidest. Pidev taotlus hoida sidet oma kõrgema olemusega toetab Sinu tervenemist ning puhaste arhetüüpide välja kujunemist. Siin saab olla üksteisele armastavalt toeks. (Loe arhetüüpide kohta lähemalt Katrin Saali Sauli raamatust “Naiseks olemise kunst”.)

Vabadus! Pühas suhtes ollakse vabad ja austatakse teineteise vabadust. Üksteist ei kontrollita ja üksteisega ei manipuleerita, ei teadlikult ega mitteteadlikult.

Sama oluline kui vabadus, on teadlikus suhtes olulised ka piirid – piirid, mitte teise kontrollimiseks, vaid enda austamiseks ja tervena hoidmiseks. Et Sa ei kaotaks iseend. Ning siis, kui Sa julged oma vajadusi väljendada ja piire seada, oled Sa vaba hirmust teisest ilma jääda ja vaid siis võimeline päris armastuseks. Ja armastus, mida valitakse muudkui uuesti ja uuesti vabatahtlikult, saab vaid kasvada ja avarduda. Selles osas piire pole!

Püha suhet ei saa luua partneriga, kes pole valmis pühenduma. Pühas Suhtes tekib armastajate vahele võimas ja tugev armastuseväli, mille toel kas koosluuakse midagi ilusat ja suurt või millega toidetakse projekte, mis ka seda Püha Suhet tugevdavad ja teenivad.

Ja vaid Pühas Suhtes saab kogeda Püha Seksuaalsust – kõige võimsamat ja sügavaimat üksolemist.

Armastuse ja austusega
Devi Aditi Loreena

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kontakt:

devi.jogiinikool@gmail.com

Liitu meililistiga:

© Devi Jogiinikool | devi.jogiinikool@gmail.com