13 ja Reede – võimas Püha Naisenergia päev

Enne patriarhaalset judeokristlikku maailma ning enne seda, kui number 13 ja reedene päev negatiivseks pöörati ja 13. kuupäevale langevat reedet kartma hakati, seostati nii Reedest päeva kui ka numbrit 13 Püha Naisenergia, hea õnne ja küllusega.

Jah, sama päeva, mil Eeva oma kallimale keelatut mahlast õuna pakkus (inimkonna päris esimene patt); sama päeva, kui Aadam Paradiisist välja visati; ka sama päeva, mil Jeesus ristil suri ja nii edasi!, tähistati varasemalt kui Suure Jumalanna päeva, mil tantsiti, lauldi, naerdi, Elu nauditi ja tähistati!

Jumalanna järgi on erinevates kultuurides algselt see päev ka oma nime saanud – näiteks anglosaksi ja skandinaavia kultuurides kutsuti teda Freya’ks (saksa keeles Freitag, inglise keeles Friday, rootsi, norra, taani k Fredag) ning Vahemere maades Veenuseks (ladina keeles dies Veneris, prantsuse k Vendredi, itaalia k Venerdi ja hispaania k Viernes).

Ja number 13 on kahtlemata kõige naiselikum number üldse – Kuul, mis esindab naisenergiat, on maksimaalselt 13 tsüklit aastas ja just nii palju on Naistel aastas keskmiselt menstruaaltsükleid. Paganlikes kultuurides seostati numbrit 13 viljakusega ning mitmetes müstilistes traditsioonides surma, taassünni ning püha seksuaalsusega.

Armas, tänane päev – 13 ja Reede – on erakordselt võimsa energiaga päev nii Naistele kui Meestele. Kasuta seda oma südamesoovide – ja igatsuste manifesteerimiseks. Tähista Elus olemise kingitust, oma sensuaalset Kehatemplit, Maaema külluslikke ande ja vilju. Luba endale rõõmu ja naudinguid – tantsi, laula, naera, naudi mahlaseid ja isuäratavaid puuvilju ja täna Maaema ja Ürgema kõikide nende imeliste kingituste eest, mis Su elus on!

Soovin Sulle armastuse ja naudingute rohket Reedet ning Jumalanna õnnistusi :)!

PS! Pärast selle postituse kirjutamist läksin kohvikusse kookost jooma ja kõrvallauas istusid koos emaga kaks väikest tüdrukut – nimedeks Matilda ja Freya!

Armastusega
Devi

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kontakt:

devi.jogiinikool@gmail.com

Liitu meililistiga:

© Devi Jogiinikool | devi.jogiinikool@gmail.com